Tarık Tekman

Tarık Tekman, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunudur. 2001 yılında menisküs ve eklem ağrılarından kurtulmak için Çigong ve Tai Chi’ye başladı. Bu iki egzersizin sağlık ve genel enerji seviyesini güçlendirip ruh haline de çok iyi geldiğini fark edince Avrupa, Amerika, Çin ve Tayland’da birçok Tai Chi ve Çigong ustasıyla çalıştı. 2008 yılında Çigong ve 2010 yılında Tai Chi eğitimi vermeye başladı.

2010 yılında Byron Katie Çalışması (The Work) okulunu tamamlayıp bu çalışmayı yaptırmaya başladı. Günümüze kadar, bu yöntemi geliştiren Byron Katie’nin Amerika ve Almanya’daki birçok eğitimine katıldı ve bazılarında personel olarak görev yaptı.

Ayrıca Stephen Victor’la Bert Hellinger Aile Dizilimi, İhaleakala Hew Len’le Ho’oponopono, Mastery Academy’de Profesyonel Feng Shui Uygulayıcısı, Çağla Yüksel’le Dorn Method & Breuss Massage Advanced Therapist eğitimlerini tamamladı.

Eckhart Tolle, Stephen Harrod Buhner, Kim Eng ve Stuart Schwartz’ın inzivalarına katıldı. Türkiye ve Kıbrıs’ta Çigong ve Tai Chi eğitimleri vermekte ve Byron Katie Çalışması yapmaktadır.

The Work

“Düşüncelerime inandığım zaman acı çektiğimi, inanmadığım zaman acı çekmediğimi ve bunun bütün insanlar için geçerli olduğunu keşfettim. Özgürlük işte bu kadar basit. Acı çekmenin bir seçim olduğunu fark ettim. İçimde bir daha bir an için bile kaybolmayan bir sevinç buldum. Bu sevinç, her zaman, herkesin içindedir.” Byron Katie

Byron Katie Çalışması (The Work of Byron Katie veya kısaca The Work), basit ve etkili bir düşünce sorgulamasıdır. Bu çalışmayla acı, stres ve endişe yaratan düşünce ve inançların farkına varıp etkilerini ve gerçekliğini inceleyerek onlara bağımlılığımızı azaltabilir veya yok edebiliriz. Çalışma sırasında sizi rahatsız eden kişi veya durumlarla ilgili düşünceleriniz belirlenip sorgulanır.

Byron Katie Çalışması’nı uygulayanların deneyimleri streste azalma, depresyonda hafifleme, ilişkilerde düzelme, azalan öfke, artan zihinsel netlik, daha fazla enerji, daha fazla huzurdur.

“Byron Katie Çalışması dünyamız için bir lütuftur. Acının temel nedeni düşüncelerimizle, zihnimizde sürekli  dönüp duran ‘hikayelerle’, özdeşleşmektir. Byron Katie Çalışması jilet keskinliğindeki bir kılıç gibi bu yanılsamayı kesip zaman ötesi özünüzü bilmenizi sağlar. Bu sayede sevinç, huzur ve sevgi doğal haliniz olarak ortaya çıkar.”
Eckhart Tolle