Yüksek Hassasiyetler Grup Terapisi®

Yüksek Hassasiyet sinir sisteminin algıladıklarını fazla işlemesinden oluşan bir durumdur. Kişi özellikle de durumunun farkında değilse, YH yüzünden zorluklar yaşayabilir. Her şeyi fazlasıyla işleyen sinir sistemi en sonunda pes eder ve kişi mutsuzluk, endişe, yeme bozuklukları (özellikle de tatlı ihtiyacı), kronik yorgunluk (bazı durumlarda Kronik Bitkinlik Sendromuna varacak şekilde), depresyon, lenf bezlerinde ve kaslarda ağrı gibi durumlarla yüz yüze kalabilir. YH’li kişinin kendisi dışında, etrafındakileri pek rahatsız etmeyen bir durum olduğu için YH’nin fark edilmesi de zordur. Ama bu insanlar nüfusun en az %20’sini oluşturmaktalar! Ve Işık Çağı Çocukları’nın  düyamıza doğmaları ile de artmaktalar.

Başkalarını hiç rahatsız etmezken, YH’li insanlar için sinir sistemlerini fazlaca yükleyen ve yoran ortamlar/kişiler/işler sizi zorlayıcıdır:
Gürültü
Kalabalık ortamlar (AVM sendromu…)
Kuvvetli ışık
Kıyafetlerin etiketleri veya sentetik elbiseler
Duyarsız insanlarla başa çıkmak vb.

YH

YH’li biri iseniz, şimdi belki neden küçükken “şımarık” veya “tembel”, büyüdükten sonra da “fazla duygusal”, “inisiyatif alamayan”, “dayanıksız” veya “zayıf” olarak nitelendirildiğinizi daha iyi anlamış olabilirsiniz.

Grup terapimize hem kendisinde Yüksek Hassasiyetler bulunan yetişkinler, hem de çocuklar için YH terapisini öğrenmek isteyen anne baba ve eğitimciler katılabilir.

Program detaylarını info@sebnemozkan.com’dan alabilirsiniz.

Not: Bu çalışma bir eğitim değil, bir grup terapisidir. Katılım en fazla 10 kişidir. Katılımcıların Yüksek Hassasiyetlerden ötürü ortaya çıkan dezavantajlarının sağaltımı amaçlanmaktadır. 

Çalışma tarihlerini takip etmek veya
butik bir çalışma kaydı (yüz yüze veya skype/telefon ile)yaptırmak isterseniz
info@sebnemozkan.com‘a yazabilirsiniz.

Bültenimize Abone Olmak İster misiniz?

Videolar


Bize Ulaşın

info@sebnemozkan.com