ANNELER BİRLİĞİ

“Anneler Birliği”ne hoş geldiniz! Misyonumuz doğrultusundaki bildirgemizi aşağıda bulabilirsiniz.

Anneler Birliği Bildirgesi

İçinde bulunduğumuz yoğun dönüşüm sürecinde hepimizden beklenen sadece pozitif düşünce üretebilecek bir kapasiteye ulaşmaktır. Ancak bundan sonra doğru uygulamalar kendini gösterebilir. Doğru uygulamalardan kasıt kaos yerine düzeni devreye sokabilen hayatlardır.

Pozitif Düşünce ise kişideki “acaba”ların, “eğer”lerin ve şüphelerin olmadığı ve toplumsal olan düşünce şeklinin tam faydayı sağlayacak olan olduğunun farkındalığıdır

Bu düşünce şekli iyi düşünmeye çalışmak veya umud etmekle aynı değildir. Çünkü burada çaba vardır. Bunun yerine Pozitif Düşünce tek olasılığın kendisi olduğunu bilir.

Sanılanın aksine hedeflenen noktayı başarmakla da alakası yoktur. Çünkü hedef şartlar sebebiyle değişime uğrayabilse de, her şekilde olumluyu yaratma bilinci baki kalacaktır. Burada asıl gerekli olan bilinci sürekli olarak daha yüksek bir seviyeye nişanlamaktır.

Anneler Birliği bu bilincin temsilcilerini bir araya getirmeyi isteyen bir oluşumdur. Hiçbir şeyin tesadüfen olmadığı hayatlarımızda sadece çocuk için değil, kendisi, aile ve nihayetinde toplum için pozitifi üretebilecek bilinçlerin bir araya gelişi bir “ortak bilinç alanı” yaratmaktadır.

Peki, ne yapacağım veya nasıl yapacağım sorularının cevabı süreçte saklıdır. Süreç her daim gelişerek içinde bulunanları besleyen bir dinamizme zaman içinde kavuşur.

Şebnem Nur Özkan

İlerideki yıllarda yapılacak projelere de bir tohum olacak olan bu çok geniş kapsamlı ve amaçlı Birlik, ilk faaliyetlerini ücretsiz whatsapp grubumuzla başlatıyor!

Whatsapp grubumuzda neler yapacağız?

1- Bu ücretsiz bir bilgilendirme grubu olacak. Belirli aralıklarla çocuklarınızın sağlığı, eğitimi, sosyalleşmesi, alışkanlıkları, davranışları vb. aileyi ilgilendiren her konuda paylaşımlar yapacağım.

2- Bilgilendirmelere özelden yapacağınız yorumlar sonraki paylaşımların ve Anneler Birliği projelerinin gidişatını da belirleyecek.

3- Grubumuzda 2012 yılından beri hakkında yazmakta ve anlatmakta olduğum Işık Çağı Çocukları (yeni jenerasyonlar), Yüksek Hassasiyetler gibi konulara da yer vereceğiz.

WhatsApp Grubumuza dahil olmak için info@sebnemozkan.com mail adresine yazınız.

NOT: Grubumuz çocuk ile ilgili olan ve çalışan -İçsel Çocuğu iyileştirmek de dahil olmak üzere- herkese açıktır.

Hepimize faydalı olması dileğimle.

Şebnem Nur Özkan

Whatsaspp grubumuzda yurtdışında yaşayan katılımcılarımız için mesajlar
İngilizce olarak da paylaşılmaktadır.
Mothers’ Union Manifest 

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir