Handan Hanım’ın Kaleminden

Önce okuyucunuz, sonrasında dostunuz olan insanlar vardır ya… İşte sevgili Handan Hanım böyle birisi. Kitaplarım için yazdıklarını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Merhaba, baharın yavaş yavaş kendisini daha fazla hissettirdiği şu günlerde umarım herkes iyidir ve adeta güneş ışığına endekslediğimiz morallerimiz de biraz daha yükselmiştir umuyorum. Benim öyle oldu açıkçası ama keyfimi yerine getiren başka güzellikler de oldu.
Bundan 3 sene önce, sene başı gibi annem iş yerimi arayarak, gündüz kuşağında yer alan kadın programlarından birinde “Meleklerin Seninle Konuşuyor” isminde bir kitaptan ve kartlardan bahsedildiğini söylemişti. Çoğa varmadan sevgili Suzy (lilibebek) de bana kitap tavsiyelerinin içinde bu kitaptan ve kartlardan bahsedince merakım iyice arttı ve kitabı aldım. Bu kitabın üzerinde yazan “Yeni yaşamınızın kapısından içeri girmeye hazır mısınız?” cümlesinin nasıl da bir gerçeği böylesi yalın ifade ettiğini bilmiyordum! Bu kitapla birlikte birbirinden etkileyici o kadar çok olay yaşadığımdan bahsetsem sanırım sayfalara sığmaz ve eminim hepiniz de yaşamışsınızdır bunları zaten!!!. Ve unutmayalım Allah neyi kimden istediğimizi en iyi bilendir:)!

Derken Sevgili Şebnem ÖZKAN ‘ın ikinci kitabı da çıktı : “Şifa Çemberi Rehber Hayvanlar”. Bu kitap çıkmıştı çıkmasına ama ben almakta biraz geç kalmıştım. Öyle olaylar yaşadım ve bana adeta yaşadığım her gün öyle enteresan Sobe (!) lerle bu kitabı almam gerektiği söylendi ki (Evren ve yani Allah tarafından. Evren demek Allah’ ın yarattığı her mahlukat ve olgu demek, sizler görmüyorsunuz diye bulutlar susuyor, kuşlar konuşmuyor, köpeğimiz deprem olacağında değişik hareketler yapmıyor değil, sadece bizler anlamlandırmakta zorluk yaşıyoruz, bizler anlamıyoruz diye onlar yok değiller ve konuşmuyor değiller). Her yerde şifa Çemberinin işareti çıkıyordu karşıma – ben bunun ne olduğunu anlamıyor, bilmiyordum– ve araştırmamakta ısrar ediyordum. Taa ki bir sabah işe giderken kapıdan çıkıp adımımı dışarı attığımda gökyüzünde bulutların oluşturduğu o enteresan şekli görene kadar. Ve işte yeni aynı şekil karşımdaydı!!! Bulutlar adeta yuvarlak olmuş ve içine adeta çarpı işareti atılmıştı. “YOK ARTIK!!” deyip bu işaretin anlamını araştırdım internetten ve bunun “şifa çemberi” şeklinin bir işareti olduğunu, kitabın kapağındaki ile aynı şekil olduğunu farkedince ancak DANK etti:))) Ve ben adeta koşar adım kitabı ısmarladım!!! Evet biraz geç anlamıştım ama olsun:)) Böylesi tatlı rehberlerden kendimi nasıl da mahrum bırakmışım. Allah’ın yarattığı herşeyin bizleri daha iyiye götürmek için nasıl da işaretler verdiğine hayretler içinde tanık olmak muhteşem bir duyguydu ve halen öyle;)! Ve Kasım 2014 ‘te ise Sevgili Şebnem ÖZKAN’ ın çok önem verdiği minik yavrularımızdan yola çıkarak hazırladığı ve aslında hepimizi ilgilendiren; bizleri ve yavrularımızı anlatan rehber üçüncü kitabı “Işık Çağı Çocukları” piyasaya çıktı.

Handan

Üçüncü kitabını kendi elinden alacağım aklıma gelmezdi! Eskişehir’e imza ve sohbet gününe geldiğinde kendi elinden almak kısmetmiş. Yüzyüze tanıştığımızda da öyle büyük, sıcak ve harika bir enerjiyle karşılaştım ki hayran olmamak imkansız:). Kitabın üslübu ise çok çok akıcı. Işık Çağı Çocukları’ nı tüm ebeveyn ve eğitimcilerin okumasını isterim. Okuduğunuzda farklı yönlerden de olaylara bakabileceğinize inanıyorum. Bazı konular ilkin size de enteresan görünebilir ama kitapta da bahsedildiği üzere unutmalayım ki;

“Yeni bir fikir önce saçma diye lanetlenir
Sonra önemsiz diye bir kenara atılır
Ve en sonunda –HERKESİN BİLDİĞİ—bir şey haline gelir”
William James
Son kitabına ulaşmak isterseniz, buradan buyurun…

Herkese güzel bir hafta diliyorum, sevgiler.

Videolar