Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimi®

Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimini, yeni kuşak çocukların ve gençlerin öncekilerden tamamen ve derinden farklı olduklarını göstermek ve bu farklılıklara verilmesi gereken doğru değeri ve yapılması günümüz için elzem olan doğru yönlendirmeyi aktarmak amacı ile yapıyoruz.

Şebnem Özkan’ın Işık Çağı Çocukları adını verdiği yeni kuşaklara dair bilginin yayılması, yeni kuşakların yeteneklerini daha fazla ve gerektiği şekillerde kullanabilmelerini sağlamaktadır. Şu an itibariyle yeni çocukların ve gençlerin en az %50 oranında potansiyellerini kullanamadıkları bilinmektedir!

Yeni çağın insanlarının dünyamızı dönüştürebilecek bu yetenekleri zamanla unutulup gitmektedir. Bu noktada yetişkinlerin konu ile ilgili farkındalığı, bilinçli yönlendirmesi ve desteği genç kuşaklar için çok büyük önem taşımaktadır.

Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimcisi olarak yeni çağın bilgisini danışanlarınız, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilir ve aynı zamanda kendi yeni çağ özelliklerinizi de öğrenerek, en verimli şekillerde kullanabilirsiniz.

Ana Başlıklar

 • Yetişkinler olarak “Yeni İnsan” özelliklerinizi nasıl hayata geçirebilirsiniz?
 • Neden “Şimdiki Çocuklar Mucize?”
 • Işık Çağı Çocukları Kimdir:
  PARADİGMA DEĞİŞİMİ: Önceki Kuşaklardan Neden Farklılar?, Neden Şimdi Buradalar?, Görevleri Neler?…
 • Işık Çağı Çocuklarının Sekiz Grubu:
  Örnekler ve vaka çalışmalarıyla sekiz grubun detaylı incelenmesi
 • Siz, Hangi Işık Çağı Grubusunuz?
  Işık Çağı Tanılama Testi’nin uygulanması
 • Her Bir Gruba Nasıl Yaklaşmalı
 • Egzersizler ve uygulamalar
 • “Yeni Çağın Hastalıkları” nedir? Neden ortaya çıkmaktalar? 
 • Hayattaki En Önemli Arkadaşınız “İçsel Çocuğunuzu” Olgunlaştırma Çalışması
  (Hem yetişkinler, hem çocuklar için)
 • Işık Çağının Yetişkinlerinin Görevleri
 • Işık Çağı Çocukları, anne babalar, eğitimciler ve ilgililer için projeler kurgulama
 • Işık Çağı Hayatları!
  Işık Çağı ile neyi kast ediyoruz?
  Yeni paradigmayı hayata geçirmek.

Eğitim 2 tam gün (1. Gün: 10.00 – 18.00, 2. Gün: 10.30 – 18.00) sürmektedir. Katılımcılar bu eğitimle Işık Çağı Çocukları Eğitmeni sertifikasını almaktadırlar. Böylelikle Işık Çağı Çocukları konusunu ilgili kişilere anlatabilme ve konuyla ilgili kurslar verebilme yetkisine sahip olacaklardır. Sertifikalar, eğitimi takiben 3 haftalık bir uygulama süresinden sonra verilecektir.

Ne Kazanacaksınız?

Çocuğunuzun farklı olduğunu görüyor ama ne yaparsanız yapın ona ulaşamıyorsanız artık onu daha iyi anlayacaksınız.
Çocuğunuzun / öğrencinizin tamamen kendine has özellikleriyle mutlu ve başarılı bir yetişkin olarak yetiştirebileceksiniz.
Işık Çağı Çocuklarına dair farkındalığın tüm ülkemize yayılması büyük önem taşıyor! Bu farkındalığa katkıda bulunacaksınız.
Paradigma değişikliğinin daha net anlayacak ve kendinizi ve çocuklarınızı bu süreçte doğru şekilde destekleyebileceksiniz.
Yepyeni zamanları getirecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize yardımcı olabileceksiniz.
Siz de bir Işık Çağı insanısınız. Kendinizi tanıyacak, fark edecek, şimdiye kadar anlamlandıramadığınız özelliklerinizi nihayet kullanmaya başlayabileceksiniz.

Işık Çağı Çocuğu Eğitimcilerimizden Melek Madanoğlu, Yelda Çetiner’in konuğu olarak Işık Çağı Çocuklarını anlatıyor!

Kayıt: info@sebnemozkan.com, 0539 8237926

Ülkemizde ilk defa uygulanan Işık Çağı Tanılama Testi‘ni kendiniz veya çocuklarınız için yapmak isterseniz tıklayınız.

Işık Çağı Çocukları Eğitimcilerimiz

İstanbul: Ulya Can, Meryem Gürsoy, Burcu Öztınaz Kömürlü, Özge Çelik, Devin Seda Küçük, Nazan Çelebi, Sibel Özcan, Melis Aslan, Yeşim Sinanoğulları.
İzmir: Melek Madanoğlu, Nurece Güneş
Antalya: Sevil Ünlü, Tuğba Minta, İsmihan Deniz
Ankara: Doğa Can Ulu
Bursa: Ayşegül Yıldız, Ece Çeker
Alanya: Çiğdem Bumin, Pınar Öner
New York (ABD): Pınar Güvenç

Yorumlarınıza Yorum
Işık Çağı Çocukları için yaptığınız yorumlardan bazılarını yorumlayarak, soruların bir kısmını cevaplayarak aynı soruları olan dostlarımıza biraz cevap olabilmek istiyorum…:
“Isik cagi cocuklari kitabinizi oglum icin okumak istemistim ama kendimle ilgili bircok sey ogrendim. Kendimde anlam veremedigim şeylerin cevabini buldum megerse ben bir melek cocukmusum yasim itibari ile pek uymuyor ama butun ozellikler var fazlasiyla.”
Bu kitap sadece çocuklar veya gençler için değil; pek çok yetişkin de kendine ait cevapları bulabiliyor. Sonuçta hepimiz yeniçağın insanlarıyız… O yüzden grupları okurken kendi hayatınızı, evrelerini ve karakter özelliklerinizi de düşünün lütfen.
Ayrıca tarihler konusunda sıkça sorulan bir noktaya da cevap vermiş olayım bir kez daha: Tarihler birer ipucu olmak amacıyla kitaptalar. “Önceller” yani çok daha önce o enerjiye sahip olarak doğanlar veya “ardıllar” belirtilen tarihten daha sonra o grubun enerjisiyle doğanlar olabilir. Asıl belirleyici olan her zaman grubun özellikleridir. n de aynen okuyucumuzun yazdığı gibi kendinden bir şeyler buluyor, kendini tanıyor. Farklılıklarından ötürü, “bende bir gariplik var herhalde!” diye büyüyen bu dostlar için büyük teselli kaynağı oluyor bu farkındalıklar… Dönüşüm için bu zamanda, tam da bu “eşsiz farklılıklara” ihtiyacımız olduğunu hatırlayalım!!…
Bir genç kızımız şöyle yazmış:
“… Sana şunu söylemek isterim  bluğ çağında çocukların kendi özelliklerinden uzaklaştırıldıklarını yazmışsın. Çok da doğru yazmışsın. Belki kulağa çılgınca gelecek ama ben çok yoğun bir şekilde rüyalarımda geleceği görebiliyor (bazıları buna dejavu diyor ama) ve rüyalarımı yönetebiliyordum. Ancak 14 yaşımdan itibaren ailem dışında çevremden bana inanmayan tepkiler aldığımdan beri bu özelliklerimi köreltmeye başladığımı hissediyorum. Sana şunu söyleyebilirim ki kitapta yazdığın bazı özelliklere sahibim ve bunları kaybetmek istemiyorum.
…”
Çok önemli bir noktaya parmak basıyor bu yorum. Çünkü anne babaların, eğitimcilerin çoğu ve danışmanların hemen hepsi maalesef yeniçağın insanına ait gelişmiş algı ve sezgilerin varlığını kabul edemiyor.
Çocukların ve gençlerin tahmin ettiğinizden çok daha fazla bir kısmı yukarıdakine benzer algılar, ön-görüler, telapati ve sezgisel bildirimler alabiliyor. Bunlar hakkında resimler yapıyor, etraflarındakilere bu yaşadıklarını anlatıyorlar. Ancak hemen her seferinde susturuluyorlar. Çünkü yetişkinler onların bu anlattıklarından ürküp, çekiniyor. Lütfen çocuklarınızın yüksek sezgilerine güvenin ve onları kapatacak, çocukları korkutacak veya öz güvenlerini zedeleyecek şekilde davranmayın! Bu satırları okurken “Bana da küçükken böyle olmuştu” diyenleriniz varsa tekrar sezgilerine güvenmeyi öğrenmeliler. Onları gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirler… Dönüşüm için bu zamanda, tam da bu “eşsiz farklılıklara” ihtiyacımız olduğunu hatırlayalım!!…
Çok sık sorulduğu için belli bir tanesini seçmedim ama şimdi de “Benim çocuğum/öğrencim vb. Işık Çağı Çocuğu mu?” sorusuna geçelim. Yeniçağın farkını ve yeni nesillerin de önceki nesillerden ne kadar değişik olduğunu hepimiz zannederim görebiliyoruz. Aslında hepimiz yeniçağın insanıyız! Dolayısıyla, özellikle de 1970’lerden sonra doğan herkesi Işık Çağı grubuna dahil ediyorum. Ve ilginçtir ki bu çocuklar, gençler veya yetişkinler kitaptaki sekiz gruptan birine muhakkak giriyorlar..…
Bir okuyucumuzun yorumunun en önemli ve benim de çok hoşuma giden kısmı şuydu:
 ’Neden böyleyim’in cevaplarıyla yüzleştim.” Çoğu yeniçağ insanı, farklılıklarından ötürü ya suçlanıyor, ya dışlanıyor ya da mutsuz oluyor. Zamanla kendi güzel özelliklerini yadsımaya, kapatmaya kadar varıyor durum. Tabii derin güvensizlik ve tatminsizlik duygularıyla birlikte!!”
Lütfen Dikkat: Farklı oluşunuzun bir nedeni var! Ve bu neden çok önemli. Çünkü büyük ihtimalle eskinin işlemeyen veya yetersiz kalan bir kısmını değiştirmek için var… O yüzden kendinizi tanıyın, özelliklerinizi bilin ve kendinizi her halinizle sevin… İnanın, çocuğunuz veya bir başkası veya insanlık ve en başta da kendiniz için yapmanız gereken en önemli görevlerden biri bu!
Yorumlarınızı yorumlarken büyük zevk aldım. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Daha başka sorular ve yorumlar için: info@sebnemozkan.com).

Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimine kayıt için:
info@sebnemozkan.com, 0539 8237926

Bültenimize Abone Olmak İster misiniz?

Videolar


Bize Ulaşın

info@sebnemozkan.com