Işık Çağı Çocukları Eğitimciliği®

Işık Çağı Çocukları ile hepimiz her gün muhatap olduğumuz ve onların çok ama çok farklı özelliklerini fark ettiğimiz halde bu özelliklere sanki birer hayal ürünüymüş gibi davranmaya devam ediyoruz!

Ancak bu yeni nesillerin özelliklerini yok sayarak onları “kendi kalıplarımıza” oturtmak ortak geleceğimiz için işe yaramayacaktır. Onları tanımak, anlamak ve en önemlisi özelliklerine göre yetiştirmek günümüzde dünya üzerindeki her yetişkinin görevi olmalıdır…

MODÜL I Ana Başlıklar
Işık Çağı Çocukları kitabında tarif edilen “Işık Çağı” Nedir?
DNA’nın Yeniden Keşfi ve Evrimi
Bilgi ve Frekans Akışı
İnsanın Evrimi Sonsuzdur!

MODÜL II Ana Başlıklar
“Işık Çağı Çocukları” (IÇÇ) Kimdir?
Paradigma Değişimi, Önceki Kuşaklardan Nasıl Farklılar, Neden Farklılar, Neden Şimdi Buradalar?
Genel Özellikler
Işık Çağı Çocuklarının Grupları
Yeni Gruplar Var mı?
Katılımcıların Çocukları ile ilgili Örnekler ve Uygulamalar
IÇÇ Yetişkinlere Ne Öğretiyor
Kendinizi bir Işık Çağı Çocuğu Olarak Farz Edebilir misiniz?…
Uygulamalar ve Egzersizler
Lütfen dersten önce seyrediniz:
Işık Çağı Çocukları ve yeni paradigma Nilüfer Zamanı’nda
Sibel Saraçoğlu ile Yeniçağ Çocukları (2012)

MODÜL III Ana Başlıklar
Tekamül Çift Taraflıdır: Işık Çağı Çocuklarının Öğrenmesi Gerekenler
Vaka örnekleri incelemesi

MODÜL IV Ana Başlıklar
Yüksek Hassasiyetler (YH) Şifası: Çocuğunuz YH’li ise Siz de Olabilirsiniz
“Bir Yetişkin” Olabilmek…
Egzersizler
Lütfen dersten önce Yüksek Hassasiyetler Testlerini yapınız.

MODÜL V Ana Başlıklar
Yeni Paradigma “Hastalıkları?” Gerçekte Nedir?
Lütfen dersten önce seyrediniz:
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite’nin Bilmediğiniz Nedenleri!

Eğitim tarihlerinden ilk önce haberdar olmak için Bültenimize üye olabilirsiniz.

Her bir Modül 1,5 saattir.
Modüllere tek tek ve sıra gözetmeden katılabileceğiniz gibi, eğitim günü verilenlerin hepsine birden katılmanız mümkündür.
Programlara online olarak da katılabilirsiniz.

5 Modülü tamamladığınızda “Işık Çağı Çocukları Eğitmeni” sertifikasını alabilirsiniz. Bu sertifika size Işık Çağı Çocukları hakkında eğitimler ve bilgilendirme yapma yetkisi kazandırmaktadır.

Ne Kazanacaksınız?

  • Çocuğunuzun farklı olduğunu görebiliyor ama ne yaparsanız yapın ona ulaşamıyorsanız artık onu daha iyi anlayacaksınız.
  • Çocuğunuzun / öğrencinizin tamamen kendine has özellikleriyle mutlu ve başarılı bir yetişkin olarak yetiştirebileceksiniz.
  • Işık Çağı Çocuklarına dair farkındalığın tüm ülkemize yayılması büyük önem taşıyor! Bu farkındalığa katkıda bulunacaksınız.
  • Paradigma değişikliğinin daha net anlayacak ve kendinizi ve çocuklarınızı bu süreçte doğru şekilde destekleyebileceksiniz.
  • Yepyeni bir geleceği getirecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize siz de yardımcı olacaksınız.
  • Siz de bir Işık Çağı insanısınız. Kendinizi tanıyacak, fark edecek, şimdiye kadar anlamlandıramadığınız özelliklerinizi nihayet kullanmaya başlayabileceksiniz.

Kayıt: info@sebnemozkan.com, 0539 8237926

Işık Çağı Tanılama Testi‘ni kendiniz veya çocuklarınız için yapmak isterseniz tıklayınız.

IŞIK ÇAĞI ÇOCUKLARI EĞİTMENLERİMİZİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlarınıza Yorum
Işık Çağı Çocukları için yaptığınız yorumlardan bazılarını yorumlayarak, soruların bir kısmını cevaplayarak aynı tip soruları olan dostlarımıza biraz cevap olabilmek istiyorum…:
“Isik cagi cocuklari kitabinizi oglum icin okumak istemistim ama kendimle ilgili bircok sey ogrendim. Kendimde anlam veremedigim şeylerin cevabini buldum megerse ben bir melek cocukmusum yasim itibari ile pek uymuyor ama butun ozellikler var fazlasiyla.”
Bu kitap sadece çocuklar veya gençler için değil; pek çok yetişkin de kendine ait cevapları bulabiliyor. Sonuçta hepimiz yeniçağın insanlarıyız… O yüzden grupları okurken kendi hayatınızı, evrelerini ve karakter özelliklerinizi de düşünün lütfen.
Ayrıca tarihler konusunda sıkça sorulan bir noktaya da cevap vermiş olayım bir kez daha: Tarihler birer ipucu olmak amacıyla kitaptalar. “Önceller” yani çok daha önce o enerjiye sahip olarak doğanlar veya “ardıllar” belirtilen tarihten daha sonra o grubun enerjisiyle doğanlar olabilir. Asıl belirleyici olan her zaman grubun özellikleridir. n de aynen okuyucumuzun yazdığı gibi kendinden bir şeyler buluyor, kendini tanıyor. Farklılıklarından ötürü, “bende bir gariplik var herhalde!” diye büyüyen bu dostlar için büyük teselli kaynağı oluyor bu farkındalıklar… Dönüşüm için bu zamanda, tam da bu “eşsiz farklılıklara” ihtiyacımız olduğunu hatırlayalım!!…
Bir genç kızımız şöyle yazmış:
“… Sana şunu söylemek isterim  bluğ çağında çocukların kendi özelliklerinden uzaklaştırıldıklarını yazmışsın. Çok da doğru yazmışsın. Belki kulağa çılgınca gelecek ama ben çok yoğun bir şekilde rüyalarımda geleceği görebiliyor (bazıları buna dejavu diyor ama) ve rüyalarımı yönetebiliyordum. Ancak 14 yaşımdan itibaren ailem dışında çevremden bana inanmayan tepkiler aldığımdan beri bu özelliklerimi köreltmeye başladığımı hissediyorum. Sana şunu söyleyebilirim ki kitapta yazdığın bazı özelliklere sahibim ve bunları kaybetmek istemiyorum.
…”
Çok önemli bir noktaya parmak basıyor bu yorum. Çünkü anne babaların, eğitimcilerin çoğu ve danışmanların hemen hepsi maalesef yeniçağın insanına ait gelişmiş algı ve sezgilerin varlığını kabul edemiyor.
Çocukların ve gençlerin tahmin ettiğinizden çok daha fazla bir kısmı yukarıdakine benzer algılar, ön-görüler, telapati ve sezgisel bildirimler alabiliyor. Bunlar hakkında resimler yapıyor, etraflarındakilere bu yaşadıklarını anlatıyorlar. Ancak hemen her seferinde susturuluyorlar. Çünkü yetişkinler onların bu anlattıklarından ürküp, çekiniyor. Lütfen çocuklarınızın yüksek sezgilerine güvenin ve onları kapatacak, çocukları korkutacak veya öz güvenlerini zedeleyecek şekilde davranmayın! Bu satırları okurken “Bana da küçükken böyle olmuştu” diyenleriniz varsa tekrar sezgilerine güvenmeyi öğrenmeliler. Onları gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirler… Dönüşüm için bu zamanda, tam da bu “eşsiz farklılıklara” ihtiyacımız olduğunu hatırlayalım!!…
Çok sık sorulduğu için belli bir tanesini seçmedim ama şimdi de “Benim çocuğum/öğrencim vb. Işık Çağı Çocuğu mu?” sorusuna geçelim. Yeniçağın farkını ve yeni nesillerin de önceki nesillerden ne kadar değişik olduğunu hepimiz zannederim görebiliyoruz. Aslında hepimiz yeniçağın insanıyız! Dolayısıyla, özellikle de 1970’lerden sonra doğan herkesi Işık Çağı grubuna dahil ediyorum. Ve ilginçtir ki bu çocuklar, gençler veya yetişkinler kitaptaki sekiz gruptan birine muhakkak giriyorlar..…
Bir okuyucumuzun yorumunun en önemli ve benim de çok hoşuma giden kısmı şuydu:
 ’Neden böyleyim’in cevaplarıyla yüzleştim.” Çoğu yeniçağ insanı, farklılıklarından ötürü ya suçlanıyor, ya dışlanıyor ya da mutsuz oluyor. Zamanla kendi güzel özelliklerini yadsımaya, kapatmaya kadar varıyor durum. Tabii derin güvensizlik ve tatminsizlik duygularıyla birlikte!!”
Lütfen Dikkat: Farklı oluşunuzun bir nedeni var! Ve bu neden çok önemli. Çünkü büyük ihtimalle eskinin işlemeyen veya yetersiz kalan bir kısmını değiştirmek için var… O yüzden kendinizi tanıyın, özelliklerinizi bilin ve kendinizi her halinizle sevin… İnanın, çocuğunuz veya bir başkası veya insanlık ve en başta da kendiniz için yapmanız gereken en önemli görevlerden biri bu!
Yorumlarınızı yorumlarken büyük zevk aldım. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
(Daha başka sorular ve yorumlar için: info@sebnemozkan.com).

Işık Çağı Çocukları Eğitimciliği Programına kayıt için:
info@sebnemozkan.com

ı

Bu site, sizler için sadece destek sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir tedavi amacı güdülmemektedir. Fiziksel veya psikolojik bir rahatsızlığınız varsa tıbbi tedavi önerilmektedir.