Işık Çocuğu Ebeveyni Olmak

Şimdiki çocuklar farklılar! Onların gerçekten değişik olduklarını, eski ebeveynlik ve öğretmenlik yöntemlerinin artık pek işe yaramadığını, yeni nesillerin bizlerden eskisinden çok daha değişik şeyler beklediklerini ve bizleri farklı yollara sevk ettiklerini hepimiz görebiliyoruz.

Bu çocuklar bazen yetişkinlere büyük mutluluklar yaşatıyor, bazen de onları fazlasıyla zorlayabiliyorlar. Başına buyruk, inatçı, dikkatsiz, hiperaktif, hiç laftan anlamıyor veya melek gibi, onsuz hayatı düşünemiyorum, o benim küçük öğretmenim gibi sözlerin hepsini bizlere aynı anda söyletebiliyorlar…

“Artık yoruldum, bir çözüme ihtiyacım var!” veya “Çocuğumu gerçekten anlamak istiyorum” diyorsanız, bu eğitim sizler için. Eğitimimizle sadece kendiniz çeşitli farkındalıklar kazanmakla kalmayacak, sizden farklı şeyler bekleyen çocuğunuzu da en iyi şekilde desteklemeyi öğrenebileceksiniz.

Yukarıda anlatılan temel hedefleri gerçekleştirmek için öncelikle yeni kuşakları tanıyacağız. Sonra sıra doğru desteğe gelecek. Doğru destek iki aşamada gerçekleşmektedir. Birincisi anne babanın veya eğitimcinin kendisine destektir. Bu aşamada yetişkine, çocukla ilişkisini en uygun düzeye nasıl getirebileceğini öğretilmektedir. Böylelikle anne baba (veya eğitimci) kendisini tüketmeden ve olması gerektiği şekilde çocukla ilgilenebilmektedir.

İkinci aşama çocuk için doğru destektir. En kısa tarifiyle geleceğimiz olan çocuklarımız için onlara en uygun ve doğru desteği sağlamak, kuşkusuz ki yetişkinlerin çok önemli bir sorumluluğudur. Böylelikle çocuğun içindeki en yüksek potansiyelin açığa çıkarılması mümkün olacaktır.

Şu an itibariyle Işık Çağı Çocuklarının yarısından fazlası (%80 civarı) yeni özelliklerini hayata geçirecek fırsat bulamamakta ve sonuç olarak o güzel yetenekleri maalesef yavaş yavaş körelmektedir. Yeni çocukların oluş ve düşünüş tarzlarını öğrenmek onlara vereceğimiz doğru destek için önemli bir gerekliliktir. Anne baba ve eğitimciler olarak onlarla kurulacak doğru iletişim ve yapıcı yönlendirmemiz, mutlu bir aile ve başarılı bir okul hayatının yaratılmasını sağlamaktadır. Ek olarak, çocuklarımızın büyüdüklerinde tam potansiyellerini açığa çıkarmalarını kolaylaştırmaktadır.

Eğitim Akışı ve Ana Başlıklar

  • Işık Çağı Çocukları Kimdir?
  • Madem bu kadar farklılar onları nasıl anlamalı, nasıl davranmalı?
  • Yeniçağ Oluş Şekilleri
    • Yeni Paradigmaya Hoş Geldiniz!
    • Hastalık mı, farklı düşünce şekli mi?
  • Doğru Destek: Işık Çağı Çocuklarına Özgü Çözümler
  • Çocuğa ve Aileye Mahsus Çözümlerle İlgili Soru/Cevap Bölümü

Kimler Katılabilir?

Bu eğitime, çocukları için doğru yöntemleri kullanarak onları yapıcı şekillerde desteklemek isteyen tüm anne baba, eğitimci ve danışmanlar katılabilir.

Ne Kazanacaksınız?

Yeni çağ çocuklarının yukarıda belirtilen acil gereksinimlerini fark edebilecek ve
bu gereksinimleri yeni çocuklara uygun şekillerde karşılayabileceksiniz.

Eğitim süresi: 4 saat
Kayıt: info@sebnemozkan.com, 0539 8237926

Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimi için tıklayın.

Videolar