Simge Çıtak

Sadeleş, Hafifle!

Hayatıma bugünden geçmişe baktığımda, her şeyin özünün kendi iç sesini dinleyebilmek olduğunu görüyorum. İç sesini dinlediğinde; dışındaki her şeyle uyum içinde olabiliyorsun. Kendini seviyorsun, değerli buluyorsun. Her gününü, bu dünyadaki son günün gibi yaşayabiliyorsun.

Bazen kendime soruyorum. Bugün hayattaki son günün olsaydı ne yapardın? Hiçbir şeyi değiştirmezdim. Her günümü son günüm gibi yaşıyorum. Sizde bu soruyu sorun her gün kendinize. Her günü, son günün gibi yaşamak sizi anda tutar. Anın ne kadar kıymetli olduğunu hissedersiniz.

Böyle baktığınızda; sadece sevdiğiniz kıyafetleri giyersiniz, sadece sevdiğiniz insanlarla görüşürsünüz, sadece sevdiğiniz işi yaparsınız. Böyle düşündüğünüzde her şey sadeleşiyor, hafifliyor. Fazla eşyaya, fazla insana, fazla yemeğe ihtiyacınız kalmıyor. Hayatındaki fazla yüklerden arınıyorsunuz. Bu dünya’ya da sade gelip, sade gitmiyor muyuz zaten..

Sadeleşin! Yaşamlara, dolaplara, zihne ve mideye farkında olmadan tıka basa sıkıştırılan bir çok şeyi fark edin ve hayatın tadına varın..

Sade bir yaşam, tüm yüklerinden arınmış bir yaşamdır.

Simge Çıtak

“İnsanın kendi hikayesi nereden başlar? Doğum tarihinden mi? Tarihlerlerden mi oluşur? Aldığı eğitimler,sertifikalar, çalıştığı işler, çıkardığı kitaplar mıdır? Hikayesi.. yoksa doğumundan şu ana kadar tarihlerin ona kattıkları mıdır? Hikayesinin ana noktaları.. hepimiz yaşam dediğimiz bu yolculukta, başlangıcı ve bitişi olan bir oyunun başrollerindeyiz. Hepimiz kendi hikayemizi yazıyoruz.

Nerede doğduğumu, bugüne kadar neler yaptığımı merak edenler internette bulabilirler. Bulamazlarsa da ben özgeçmişimi yollayabilirim. Benim için önemli olan, başka şeyler…” diyor Simge!

Ve önem verdiği şeyleri sizlerle seminerlerinde paylaşıyor.

 

Bültenimize Abone Olmak İster misiniz?

Videolar


Bize Ulaşın

info@sebnemozkan.com