Tai Chi ve Çigong

Tai Chi ve Çigong derslerimiz başladı. Ama kaçırdıysanız üzülmeyin! Formlar döngüsel  olduğu için (belli bir döngüde ilerleyip tamamlandıkları için) yeni katılımcılar da uygun oldukları zaman dahil olabilirler. 

Ağaç Duruşları  

Çigong çalışmalarında ayrı bir yere sahip Ağaç Duruşları Çigong (Zhan Zhuang Qigong) ile sizleri bir ağaç gibi köklü ve aynı zamanda da bir yaprak kadar hafif olabilmeniz için davet ediyoruz.

Yaban Kazı Çigongu

Çigong, yaşam enerjimiz olan Çi’nin seviyesini arttıran ve doğal akışını sağlayan egzersizlerdir.

Yaban Kazı Formları, sert ve yumuşak hareketler ile birlikte meditasyon halini de içermektedir.

Sert ve keskin hareketlerle, bedendeki kötü çi (toksinler, negatif enerji) atılırken, zarif ve yumuşak hareketlerle toplanan taze çi (pozitif enerji), sistemimizde depolanır.

Enerjimizi bütüncül olarak etkileyen Yaban kazı çigongu ile:

  • Bedensel ve ruhsal dengenizi kazanabilir,
  • Gerginlik ve gerilimlerden (stres) uzaklaşabilir,
  • Bağışıklığınızı güçlendirebilir,
  • Blokajlarınızı çözebilir
  • Ve ruhsallığınızı geliştirebilirsiniz. Ve fakat…

Çigong zaten başlı başına bir yolculuktur!

24’lük Yang Stili Tai Chi

Yavaş, yumuşak ve akıcı hareketlerle yapılan Tai Chi, kökeni Çin’e dayalı eski bir savaş sanatı olmasına rağmen günümüzde daha çok sağlık amaçlı çalışılmaktadır.

Tai Chi denge, esneklik, kardiyovasküler sağlık ve bağışıklık sistemini güçlendirir. İnme, kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon, multiple sclerosis (MS), Parkinson, Alzheimer ve fibromiyalji hastalarının iyileşme sürecini destekler. Dikkat bozukluğu ve hiperaktivite semptomlarını azaltır.

Vücudunuz dengede ise, tüm sistemler daha iyi çalışır. İçsel dengenin artmasıyla beden farkındalığı gelişir ve beden bu denge halini korumaya devam eder. Sakin zihin ve beden, beraberinde iyileşmeyi getirir ve gerilimden (stresten) uzaklaştırır ve enerji seviyemizi geliştirir.

Dayanıklılık, esneklik, denge ve enerji seviyesini arttırdığı için “hareketli meditasyon” (moving meditation), hatta Harvard Medical School yayınlarında “hareketli ilaç” (moving medication) olarak da geçer.

Tai Chi öğrenmek için fit ya da esnek olmanıza gerek yoktur. Bu hareketler, sabırla öğrenmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Tai Chi ve Çigong derslerimiz 75 dakikadır.

Eğitmen: Sevim Savaşçı

Çigong Workshop

Workshopumuzda hem farklı çigong formlarından egzersizler öğrenecek, hem de bu uzak doğu sanatlarının fiziksel, ruhsal ve zihinsel sağlığınız üzerindeki avantajlarını deneyimleyebileceksiniz.

“Kendinizi yormadan, zorlamadan;
zihin ve bedeninizi bazı duruş ve hareketlerle olabildiğince rahatlatarak, yaşam gücünüzü, sağlık ve tedavi yöntemi olarak insanı bir bütün olarak ele alan Qigong ile güçlendirebilirsiniz…”

Tüm Çigong ve Tai Chi Programları için Kayıt:
info@sebnemozkan.com, 0539 8237926

 

Bu sitede tanıtılan çalışmalar bilgilendirme amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Videolar