21. yy. Çocukları Eğitimleri

“Yeni normal” bile artık yeterli değilse… Ya, normalin tanımı artık değişmişse?

Yaşadığımız dönemin de çocuklarının da farklı olmasının bir sebebi var. Bu sebep yetişkinleri, çocukların özelliklerini bilindik olana uydurmaya değil, özgünlüklerini ortaya çıkartmaya yönlendiriyor. Uzun zamandır bahsettiğimiz bu yönlendirmenin giderek daha da elzem hale geldiğini yaşadığımız olaylarda hep beraber gözlemliyoruz.

Anlamalıyız ki hayat değişiyor ve değişmeye de devam edecek. Asıl mesele bu değişimin insanın hayatını kolaylaştırıcı mı, yoksa zorlaştırıcı mı olacağı…

Bu süreçte 21. yy. Çocuklarımızın farklı bilinçleri çok önemli bir rol üstlenmek durumunda.

Bilgilendirme:
Online eğitimler, bilgisayar başındaki zamanımızı mümkün olabildiğince efektif değerlendirmek için kısa oturumlarda ara vermeden, uzun oturumlarda kısa aralarla ve seri anlatımlarla yapılmaktadır. Yorumlar ve sorular için daha ziyade eğitim süresince açık kalacak whatsapp grubu tercih edilmektedir.

Eğitimler

21. yy. Çocuklarını Tanımak
– Okul sistemleri
2 saat.

21 yy. Çocuklarını Nasıl Yetiştirmeliyiz?
– Çocukları hayata – yeni normale ve ötesine… – nasıl hazırlamalı?
3 saat.

Çocuklar için “Karakter Savunmaları” Terapisi:
– Karakter Savunmalarının oluşmaması için çocuklara nasıl davranmalısınız?
4 saat.

Yüksek Hassasiyetler Terapisi:
Çocuklarının Yüksek Hassasiyetlerini doğru yönetmeyi öğrenmek isteyen anne babalar ve içsel çocuklarını iyileştirmek isteyen yetişkinler için olan programdır.
4,5 saat.

21.yy. Hastalıkları
“Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun Alternatif Teorileri” psikoloji yüksek lisansını bitirirken yaptığım çalışmanın başlığıydı. Eğitimin bu bölümünde, kişiyi “hasta” olarak tarif etmekten ziyade problemleri farklı bakış açılarıyla görebilmeyi amaçlayan Yapılandırmacı Psikoloji (Constructivist Psychology) yaklaşımının önerdiği gibi DEHB, otizm, öğrenme bozuklukları vb. durumları “farklı oluş şekilleri” olarak inceleyip inceleyemeyeceğimize bakacağız.
Ek olarak bütüncül tedavi sistemlerini de konuşacağız.
4,5 saat.

21. yy. İnsanını Nasıl bir Hayat Bekliyor?
– Futuristik incelemeler.
2 saat.

Atölye Çalışması (Ücretsizdir).
Çalışılan konuların uygulamaları ve ilave egzersizleri. Atölyeye katılmak için önceki programlara katılım gereklidir.
3 saat.

Kimler Katılabilir?
Anne babalar, eğitimciler, ruh sağlığı çalışanları, fütüristler ve kuşak araştırmacıları bu eğitimlerden en önce fayda sağlayacak kişilerdir.

Her eğitimde gerek yetişkinlerin, gerekse çocukların konuyla ilgili sorunlarını çözümlemek üzere çeşitli teknikler ve yöntemler de uygulanmaktadır.
Eğitim programları gönderilen dokümanlar ile desteklenmektedir.

Katılımcılarımız yukarıda açıklanan eğitimlerden ihtiyaç ve takvimlerine göre
seçim yapabilirler.
Tüm eğitimlerin, (farklı tarihlerdeki eğitimlere de katılıp programı tamamlayabilirler),
atölye çalışmasının
ve mezuniyet sınavının tamamlanması ile katılımcılar
“21. yy. Çocukları Eğitici Eğitmeni” olabilmektedir.

(Şimdiye kadarki mezunlarımızın iletişim bilgilerini almak üzere bizimle de irtibata geçebilirsiniz).

Kayıt & bilgi: info@sebnemozkan.com
23 saatlik programın katılım ücreti 1100 tl’dir.
Her bir eğitim ücretini öğrenmek için lütfen info@sebnemozkan.com adresine yazınız.
Eğitim tarihlerini Ana Sayfadaki Güncel Program sayfasında bulabilirsiniz.
Eğitimlerle ilgili bilgileri almak üzere Bültenimize üye olmak için tıklayın.

 

Sizlerden
“Ben sınıf öğretmeniyim ve elimden geldiğince çocuklarımı tanımaya ve yeteneklerini  keşfetmeye çalışıyorum. Hem eğitim hem öğretim birlikte ilerliyor. Velilerim ne yazık ki çocuğunun yeteneklerinden ziyade akademik başarılılarını çok önemsiyorlardı. Ben de yaklaşık üç yıldır Şebnem Hanımdan aldığım eğitimler sonucunda öğrencilerimi daha iyi tanımaya yeteneklerini keşfetmeye çalıştım. Velilerimi aydınlattım. İnanin çok faydasını gördüm, görüyorum. Öğrencilerim resim, müzik, spor, zeka oyunları vb. alanlarda başarılı  oluyorlar. Akademik başarıları da çok yüksek: 4.sınıflarda okul, ilce ve il birincisiyiz. Kendilerini daha iyi ifade ediyorlar. Aile içinde, sosyal yaşamda görevlerini daha güzel ve severek yapıyorlar. Günlük okul ödevlerini de severek yaptılar. Özet olarak çocuklar kendilerini tanırsa, ebeveynler ve eğitimciler onları anlamaya çalışırsa bu dünya yaşamında çok mutlu olurlar. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”
Fazilet. C.
“Muhteşem bir eğitim. Şiddetle tavsiye ederim.
Keşke ben de çocukken Işık Çağı Akademi olsaydı. Çocukların dilinden anlayan birileri olması muhteşem. İyi ki varsın M. Şebnem Özkan.”
Demet Ergin Boran
“2019 yılının benim için ayrı bir önemi var . Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimi” sertifikamı alarak yola sevgi ve farkındalıkla devam ediyorum.
Sevgi ve ışıkla gelsin. Bu yolda bana rehberlik yapan Sevgili Dostum M. Sebnem Ozkan ile el ele yürümeye devam. Her şey için çok teşekkür ederim.”
Sevil Toprak Ünlü
Bu site, sizler için sadece destek sunmak amacıyla hazırlanmıştır.
Herhangi bir tedavi amacı güdülmemektedir. Fiziksel veya psikolojik bir rahatsızlığınız varsa tıbbi tedavi önerilmektedir.
®Trademark 2020, “21. yy. Çocukları Oyunları”, “21. yy. Çocukları Oyuncakları”, İstanbul, Türkiye, Şebnem Özkan. Oyun başlıkları ve içerikleri yürürlükteki yasaların izin verdiği durumlar dışında Şebnem Özkan’ın yazılı izni olmadan değiştirilemez, kopyalanamaz, tercüme edilemez. Tüm Hakları Saklıdır.