21. yy. Çocukları Eğitimleri

Hayatlarımız değişiyor ve değişmeye de devam edecek.
Asıl mesele bu değişimin insan için kolaylaştırıcı mı, yoksa zorlaştırıcı mı olacağı…

Bu süreçte 21. yy. Çocuklarımız ve 21. yy. Yetişkinleri farklı bilinçleri ile çok önemli bir rol üstlenmek durumundalar.

Eğitim ANA BAŞLIKLARI

Modül I
Paradigma Değişti! İçinde bulunduğumuz süreç bunun en iyi göstergesi. Peki, bundan sonra ne yapmalı?
Işık Çağı Nedir?
21. yy. Çocukları / Gençleri Kimdir, Özellikleri Nelerdir?
Neden Şimdi Buradalar

Modül II
21 yy. Çocuklarını Nasıl Yetiştirmeliyiz?: Sınırlar nasıl çizilir, 21. yy. Çocuklarına Nasıl Davranmalı ve çeşitli psikolojik, ruhsal ve zihinsel yöntem ve uygulamalar.
Problematik Durumlarda (öfke, inatçılık, söz dinlememe vb.)  Ne Yapmalı?: Teknikler ve uygulamalar.
Çocukları ‘Yeni Paradigmaya’ Nasıl Hazırlamalı?
Çocuğunuzun Hayatı Boyunca en çok Yararlanacağı 2 Yeteneği Nedir

Modül III
“5 Kişilik Tipi Kuramı” Nedir?
Çocuklarda “Kişilik Tipi Savunmaları” Oluşmaması için Ne Yapmalı

Modül IV
Yüksek Hassasiyetler Danışmanlığı ve Terapisi

Modül V
21.yy. Çocukları ve Yetişkinleri için Bütüncül Sağlık
Kişiyi “hasta” olarak tarif etmekten ziyade problemleri farklı bakış açılarıyla görebilmeyi amaçlayan Yapılandırmacı Psikoloji (“Constructivist Psychology”) yaklaşımının önerdiği gibi DEHB, otizm, öğrenme bozuklukları vb. durumları “farklı oluş şekilleri” olabilir mi?
& Bütüncül Tedavi Sistemleri

Yeni! Modül VI
21. yy. Çocukları ve Yetişkinleri için “Kutsal Geometri” teori ve uygulamaları

Atölye Çalışması (2 saat).
Çalışılan konuların uygulamaları, ödev uygulamaların takibi ve ilave egzersizleri.

Hediyeleriniz:

 • Katılımcılarımız “Tanılama Testi”ni uygulayarak kendilerinin ve çocuklarının hangi 21. yy. Grubu (Işık Çağı Grubu) olduğunu ücretsiz olarak bulabileceklerdir. Eğitim sonrasında, eğitimcilerimiz Tanılama Testini sınırsız olarak kullanabilmektedirler.
 • Podcast ve videolarınız, PDF içerik dokümanlarınızla birlikte, eğitim başlamadan önce gönderilecektir.

21. yy. Çocukları Eğitici Eğitimi, gönderilen kayıtlar ve atölye dahil olmak üzere toplam
18 saattir.

Kayıt & bilgi: info@sebnemozkan.com

 • Ebeveynler, öğretmenler, ilgililer, yukarıda açıklanan modüllerden ihtiyaç ve takvimlerine göre arzu ettiklerine katılabilirler.
 • Tüm eğitimlerin, (farklı tarihlerdeki eğitimlere de katılıp programı tamamlayabilirler), atölye çalışmasının ve mezuniyet sınavının tamamlanması ile katılımcılar “21. yy. Çocukları Eğitici Eğitmeni” olabilmektedir.
 • Eğitimci Eğitimi programı 2 tam gün sürmektedir. (Atölye hariç).
 • Her eğitimde gerek yetişkinlerin, gerekse çocukların konuyla ilgili sorunlarını çözümlemek üzere çeşitli teknikler ve yöntemler de uygulanmaktadır.
 • Eğitim saatleri verilen aralar hariç olarak gösterilmiştir.
 • Eğitmenlerimiz Işık Çağı Tanılama Testini de kendi tasarruflarında yaptırabilirler.
  (Şimdiye kadarki mezunlarımızın iletişim bilgilerini almak üzere bizimle de irtibata geçebilirsiniz).
 • Eğitim esnasında ve eğitimi takiben, katılımcılarımızın tüm soru ve yorumları eğitimcilere özel mail grubumuzda cevaplanacak ve paylaşılacaktır.

Kayıt: info@sebnemozkan.com

Eğitim tarihlerini Ana Sayfadaki Güncel Program sayfasında bulabilirsiniz.
Eğitimlerle ilgili detaylı bilgileri almak üzere Bültenimize üye olmak için tıklayınız.

Sizlerden
HT Hayat yazısı
Nihan Uycan Özen

“Bilgi birikiminizi büyük tevazu, sabır ve vericilikle bizle paylaştığınız için teşekkür ederim. Işık Çağı Çocuklarına ışık olma niyetiyle yola çıkanlara beni de kattığınız için minnettarım.”
E. Nevra Aya

“Ben sınıf öğretmeniyim ve elimden geldiğince çocuklarımı tanımaya ve yeteneklerini  keşfetmeye çalışıyorum. Hem eğitim hem öğretim birlikte ilerliyor. Velilerim ne yazık ki çocuğunun yeteneklerinden ziyade akademik başarılılarını çok önemsiyorlardı. Ben de yaklaşık üç yıldır Şebnem Hanımdan aldığım eğitimler sonucunda öğrencilerimi daha iyi tanımaya yeteneklerini keşfetmeye çalıştım. Velilerimi aydınlattım. İnanin çok faydasını gördüm, görüyorum. Öğrencilerim resim, müzik, spor, zeka oyunları vb. alanlarda başarılı  oluyorlar. Akademik başarıları da çok yüksek: 4.sınıflarda okul, ilce ve il birincisiyiz. Kendilerini daha iyi ifade ediyorlar. Aile içinde, sosyal yaşamda görevlerini daha güzel ve severek yapıyorlar. Günlük okul ödevlerini de severek yaptılar. Özet olarak çocuklar kendilerini tanırsa, ebeveynler ve eğitimciler onları anlamaya çalışırsa bu dünya yaşamında çok mutlu olurlar. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”
Fazilet. C.
“Muhteşem bir eğitim. Şiddetle tavsiye ederim.
Keşke ben de çocukken bu eğitimler olsaydı. Çocukların dilinden anlayan birileri olması muhteşem. İyi ki varsın M. Şebnem Özkan.”
Demet Ergin Boran
“2019 yılının benim için ayrı bir önemi var . Işık Çağı Çocukları Eğitimci Eğitimi” sertifikamı alarak yola sevgi ve farkındalıkla devam ediyorum.
Sevgi ve ışıkla gelsin. Bu yolda bana rehberlik yapan Sevgili Dostum M. Sebnem Ozkan ile el ele yürümeye devam. Her şey için çok teşekkür ederim.”
Sevil Toprak Ünlü
Bu site, sizler için sadece destek sunmak amacıyla hazırlanmıştır.
Herhangi bir tedavi amacı güdülmemektedir. Fiziksel veya psikolojik bir rahatsızlığınız varsa tıbbi tedavi önerilmektedir.
®Trademark 2014 “Işık Çağı Çocukları”, “Işık Çağı”, “Işık Çocuklar” & trademark 2020, “21. yy. Çocukları”, “21. yy. Çocukları Oyuncakları”, İstanbul, Türkiye, Şebnem Özkan. Marka isimleri ve eğitim ve oyun içerikleri yürürlükteki yasaların izin verdiği durumlar dışında Şebnem Özkan’ın yazılı izni olmadan değiştirilemez, kopyalanamaz, tercüme edilemez. Tüm Hakları Saklıdır.