Şebnem M. Özkan

Şebnem Özkan1971’de İstanbul’da dünyaya gelen Şebnem. M. Özkanİ.Ü İngilizce İktisat mezunudur. İ.Ü Devlet Konservatuarı ve Arts Academy‘de (Roma) klasik gitar okuduktan sonra psikoloji yüksek lisansını University of Memphis‘de (ABD) tamamladı.

1986’den itibaren bütüncül terapiler ve farkındalık çalışmaları uyguladı ve öğretti. (Zen Meditasyonu, Tai-çi, Çigong, Geleneksel Çin Tıbbı, Homeopati, Ayurveda, Feng-shui, Tensegriti, I-Ching). 2009 senesinde kapsamlı yaşam koçluğu uluslararası sertifika programını bitirdi (FA Koç Akademi).

Psikoloji eğitimi esnasında, bir hastalık değil özgün bir “oluş hali” olduğunu düşündüğü Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu üzerinde uzmanlaştı. Pozitif Psikoloji ve Kurgulamacı Psikoloji gibi, bireye saygılı, hümanist ve kişiyi “hasta” olarak teşhis etmekten ziyade, kuvvetli yönlerine odaklanan, o anda bazı problemler olabilse dahi, bütün bu problemlerin çözülebileceğini savunan post-modern psikoloji okulları üzerinde araştırmalar yaptı.

2007’den beri, tüm bu alanlardaki bilgi birikimini ve tecrübelerini vermekte olduğu çeşitli eğitim, seminer ve konferanslarında, yazmış olduğu 4 adet kitabında ve çocuklar için yaptığı atölye ve etkinliklerde kullanmaktadır.

Yüksek bilinçlerinden ötürü “Işık Çağı Çocukları” adını verdiği yeni kuşakların tanıtımı ve sağaltımı sadece çocuk için değil, yeni paradigmanın yetişkinleri için de fayda sağladığından çalışmalarının odak noktasını teşkil etmektedir.

Ş. M. Özkan, günümüzdeki eğitim ve tıp sistemi yeni paradigma insanlarını bazen yanlış yorumladığı için ‘son çare’ olarak gelen yüzlerce aile ve çocuğa yardımcı olmaktan büyük mutluluk duymuştur ve duymaktadır. Bu faydayı yurt içi ve yurt dışındaki “Işık Çağı Çocukları Eğitimcileri” ve Işık Çağı İnsanları için tasarlanmış yeni terapisi Liqht® (LQ Holsitik Terapi) ile sürdürmek ve her geçen gün genişletmek daimi hedefidir.

Şebnem M. Özkan
Enerji Psikoloğu

Çalışmalarının eksenini oluşturan “Beş Yapraklı Çiçek”; felsefesi için tıklayınız.

Videolar